4.11. Fázis
4.11.1.
A játékosok körét fázisokra osztjuk. A fázisok sorrendje nem változtatható meg, és minden fázis lezajlik akkor is, ha azok során semmilyen cselekvés nem történik.4.11.2.
A fázisok elnevezése sorrendben:4.11.3.
A harci fázist további részfázisokra osztjuk. (33.)4.11.5.
A kör vége fázist a korábbi szabálykönyvben és a lapok szövegében egyszerűen a „kör vége” kifejezéssel említjük.
[Kiegészítés]
Ahol e Kódex kör végét említ, ott ezen a kör vége fázis kezdetét kell érteni.
4.11.6.
Minden fázisban mindig az aktív játékost illeti meg először a cselekvés joga. Ebben más játékos csak akkor előzheti meg, ha erre egy lap szövege lehetőséget biztosít, illetve ha az aktív játékos lemond az első cselekvés jogáról.
[Kiegészítés]
Ha egy lap a szövege szerint közvetlenül az ellenfél húzás fázisa után is kijátszható, akkor az ilyen lap kijátszása megelőzheti az aktív játékos első cselekvését. Az első ilyen lap kijátszása után azonban az aktív játékosé a cselekvés joga.
4.11.7.
A fázisnak akkor van vége, ha mindkét játékos egyértelműen kifejezte, hogy már nem kíván az adott fázisban cselekedni. Ezt először az aktív játékosnak kell bejelentenie.
[Kiegészítés]
A fázis végének bejelentése erre utaló cselekvéssel is történhet. Pl. ha a játékos megkezdi a csere fázisát, ezzel azt jelzi, hogy a fő fázis első szakasza szándéka szerint lezárult.
4.11.8.
Ha az aktív játékos bejelentette, hogy az adott fázisban már egyáltalán nem kíván cselekedni, és az ellenfél is ugyanígy nyilatkozott, akkor a fázis véget ér, és az már egyik játékos által sem folytatható.
[Kiegészítés]
Ha az aktív játékos bejelentése után az ellenfél még cselekszik a fázisban, akkor a fázis tovább folytatódik mindaddig, amíg az aktív játékos ismét be nem jelenti, hogy a fázis véget ért.
Ha az adott fázisban az aktív játékos átadja ellenfelének az első cselekvés jogát, és az ellenfél ezzel nem él, azaz lemond a felkínált első cselekvés jogáról, akkor a fázis az aktív játékos által tovább folytatható.