Egyes lapok neve pontosan megegyezik egy altípus megnevezésével. (Ezek: alakváltó, árnymanó, bazaltelementál, Chara-din fattya, csontváz, elf, ember, ében íjász, falu, gnóm, goblin, grok képződmény, káoszszellem, kobudera, Közös Tudat, légelementál, mutáns, őshangya, quwarg boly, Thargodan, troglodita, troll, törpe, tűzelementál, varkaudar, vízelementál, zan indukátor)
Az ilyen nevű lapok mindig abba az altípusba tartoznak, amelynek ugyanez a megnevezése.
Ha egy lap szövegében nagy kezdőbetűvel szerepel ez a megnevezés, akkor az adott lapra, ha kis kezdőbetűvel, akkor az adott altípusra utal a szövegezés. Az egyszerűsítés kedvéért, ha a mondat ezzel a megnevezéssel kezdődik, és ezért nagybetűvel szedett, illetve a Közös Tudat, Thargodan megnevezés esetében a szövegezés mindig az altípusra, és nem csupán az adott lapra vonatkozik. Chara-din fattya esetében, ha a lap szövegezése egyértelműen az ilyen nevű „előre kikészített lap”-ra, annak létrehozását vagy használatát említi (pl. Molluszk, az ócskás), akkor szövegezés az ilyen nevű „előre kikészített lap”-ra és nem az altípusra vonatkozik. Ilyen esetekben a szövegezés többnyire tartalmazza a Chara-din fattya „lap” nyomatékosítást is. A „Chara-din fattya” megfogalmazás mnden más esetben az altípust jelöli.
Az árnymanó és a manó különböző altípusok. Azok a lapok, amelyek szövegezésében a „manó” megnevezés szerepel, nem vonatkoznak az árnymanókra.
Valamennyi bazaltelementál, tűzelementál, légelementál, és vízelementál altípusú lap egyúttal elementál altípusúnak is számít. Azok a lapok azonban, amelyek kifejezetten a fenti négy altípus egyikét említik, azok nem vonatkoznak a másik három altípusra.
A Chara-din fattya és az éjfatty különböző altípusok, ha azonban egy lap szövegében röviden a „fatty” szó szerepel, akkor azon mindkét említett altípusba tartozó lapot egyaránt érteni kell.